Strona główna Odpowiedzi na pytania dotyczące ustawy o ochronie danych osobowych
dotyczące ustawy o ochronie danych osobowych

Czy dane osobowe gromadzone w formie akt są zbiorem danych osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych?

Ikona drukuj
Podmiot udostępniający: Zespół Rzecznika Prasowego Biura GIODO
Wytworzył informację: Małgorzata Kałużyńska-Jasak2011-03-07
Wprowadził informację: 2004-04-30 11:13:31
Ostatnio modyfikował: Rafał Kreusch 2013-11-28 12:56:59

Tak, jeśli spełniają wszystkie elementy zbioru wskazane w definicji tej ustawy.

Uzasadnienie

Zgodnie z art. 7 pkt 1 ustawy o ochronie danych osobowych przez zbiór danych rozumie się każdy posiadający strukturę zestaw danych o charakterze osobowym, dostępnym według określonych kryteriów, niezależnie od tego, czy zestaw ten jest rozproszony lub podzielony funkcjonalnie. Stosownie zatem do tej definicji za zbiór danych można uznać wszelkie materiały gromadzone w formie akt, w tym sądowe, prokuratorskie, policyjne i inne zawierające dane osobowe.