Strona główna Odpowiedzi na pytania dotyczące przepisów sektorowych
dotyczące przepisów sektorowych

Czy na tablicy informacyjnej budowy muszą figurować dane osobowe inwestora budowy, wykonawców robót budowlanych, kierownika budowy, kierowników robót, inspektora nadzoru inwestorskiego oraz projektantów?

Ikona drukuj
Podmiot udostępniający: Zespół Rzecznika Prasowego Biura GIODO
Wytworzył informację: Małgorzata Kałużyńska-Jasak2011-09-21
Wprowadził informację: 2004-04-30 11:44:47
Ostatnio modyfikował: Robert Czapski 2013-11-28 12:56:59

Tak, gdyż wymagają tego przepisy prawa.

Uzasadnienie

Na podstawie art. 45 ust. 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane wydane zostało rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26 czerwca 2002 r. w sprawie dziennika budowy, montażu i rozbiórki, tablicy informacyjnej oraz ogłoszenia zawierającego dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia. Stosownie do jego § 13 ust. 1 pkt 3, 4, 5 , na tablicy informacyjnej budowy umieszcza się imię i nazwisko, adres oraz numer telefonu inwestora, wykonawcy lub wykonawców robót budowlanych, a także imiona, nazwiska, adresy i numery telefonów kierownika budowy, kierowników robót, inspektora nadzoru inwestorskiego oraz projektantów. Z uwagi na to, iż powołane rozporządzenie jest aktem prawnym o randze powszechnie obowiązującego źródła prawa, zaniechanie umieszczenia powyższej informacji na tablicy informacyjnej, stanowi niedopełnienie ciążącego na kierowniku budowy (robót) z mocy prawa obowiązku.